Aktien

KEO Capital AB (Maha) was listed on NASDAQ First North Growth Market in Stockholm, Sweden on July 29, 2016, and on NASDAQ Main Market in Stockholm, Sweden on December 17, 2020.

The share symbol is ‘KEOC’ with ISIN Code SE0008374383.

↔ Scrolla horisontellt för att se all aktiedata

Totalt antal aktier per aktieslag
ÅrTransaktionÖkning/minskning av aktiekapitalet (SEK)Ökning/minskning av antalet aktierTotalt aktiekapital (SEK)StamaktierA-AktierB-AktierC1-AktierC2-AktierTotalt antal aktierKvotvärde per aktie (SEK)
2026Nyemission av aktier+7,325.747+665,977 A-aktier3,879,236.526 352,657,866 -- -352,657,8660.011
2026Nyemission av aktier+193,721.308+17,611,028 A-Aktier3,871,910.779 351,991,889 -- -351,991,8890.011
2026Nyemission av aktier+151,048.095+13,731,645 A-Aktier3,678,189.471 334,380,861 -- -334,380,8610.011
2026Nyemission av aktier+12,688.83+1,153,530 A-Aktier3,527,141.376 320,649,216 -- -320,649,2160.011
2026Nyemission av aktier+1,551,560.263+141,050,933 A-Aktier3,514,452.546 319,495,686 -- -319,495,6860.011
2023Nyemission av aktier+383 119,62734 829 0571 962 892,283-178 444 753---178 444 7830,011
2022Nyemission av aktier+262,900.00023,900,0001,579,772.656-143,615,696---143,615,6960.011
2021Konvertering av B-aktier-+483,366 A-Aktier1,316,872.656-119,715,696---119,715,6960.011
  --483,366 B-Aktier1,316,872.656- ---119,715,6960.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+1,100+100,000 A-Aktier1,316,872.656-119,232,330483,366--119,715,6960.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+550+50,000 A-Aktier1,315,772.656-119,132,330483,366--119,615,6960.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+1,650+150,000 A-Aktier1,315,222.656-119,082,330483,366--119,565,6960.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+78,282.688+7,116,608 A-Aktier1,313,572.656-118,932,330483,366--119,415,6960.011
2021Emittering av aktier+82,175.401+7,470,491 A-Aktier1,235,289.968-111,815,722483,366--112,299,0880.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+31,694.795+2,881.345 A-Aktier1,153,114.567-104,345,231483,366--104,828,5970.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+1,506.593+136,963 A-Aktier1,121,419.772-101,463,886483,366--101,947,2520.011
2021Inlösen av teckningsoptioner+1,982.618+180,238 A-Aktier1,119,913.179-101,326,923483,366--101,810,2890.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+1,212.453+110,223 A-Aktier1,117,930.561-101,146,685483,366--101,630,0510.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+146.630+13,330 A-Aktier1,116,718.108-101,036,462483,366--101,519,8280.011
2020Minskning genom inlösen av aktier-8,902.443-809,313 C2-Aktier1,116,571.478-101,023,132483,366--101,506,4980.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+62.524+5,684 A-Aktier1,125,473.921-101,023,132483,366-809,313102,315,8110.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+2,750+250,000 A-Aktier1,125,411.397-101,017,448483,366-809,313102,310,1270.011
2020Konvertering av aktier-- 1,381,671 B-Aktier
+ 1,381,671 A-Aktier
1,122,661.397-100,767,448483,366-809,313102,060,1270.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+70.906+6,446 A-Aktier1,122,661.397-99,385,7771,865,037-809,313102,060,1270.011
2020Konvertering av aktier-- 4,713,610 B-Aktier
+ 4,713,610 A-Aktier
1,122,590.491-99,379,3311,865,037-809,313102,053,6810.011
2020Konvertering av aktier-- 1,381,671 B-Aktier
+ 1,381,671 A-Aktier
1,122,590.491-94,665,7216,578,647-809,313102,053,6810.011
2020Inlösen av teckningsoptioner+9,102.5+827,500 A-Aktier1,122,590.491-93,284,0507,960,318-809,313102,053,6810.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+4,400+400,000 A-Aktier1,113,487.991-92,456,5507,960,318-809,313101,226,1810.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+1,352.802+122,982 A-Aktier1,109,087.991-92,056,5507,960,318-809,313100,826,1810.011
2019Konvertering av aktier-- 50,000 C2-Aktier
+ 50,000 A-Aktier
1,107,735.189-91,933,5687,960,318-809,313100,703,1990.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+5,176.6+470,600 A-Aktier1,107,735.189-91,883,5687,960,318-859,313100,703,1990.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+2.024+184 A-Aktier1,102,558.589-91,412,9687,960,318-859,313100,232,5990.011
2019Konvertering av aktier-- 149,564 B-Aktier
+ 149,564 A-Aktier
1,102,556.565-91,412,7847,960,318-859,313100,232,4150.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+11,009.427+1,000,857 A-Aktier1,102,556.565-91,263,2208,109,882-859,313100,232,4150.011
2019Inlösen av teckningsoptioner+35.145+3,195 A-Aktier1,091,547.138-90,262,3638,109,882-859,31399,231,5580.011
2018Konvertering av aktier-- 242,724 C2-Aktier
+ 242,724 A-Aktier
1,091,511.993-90,259,1688,109,882-859,31399,228,3630.011
2018Konvertering av aktier-- 55,752 C2-Aktier
+ 55,752 A-Aktier
1,091,511.993-90,016,4448,109,882-1,102,03799,228,3630.011
2018Konvertering av aktier-- 99,563 B-Aktier
- 200,000 C2-Aktier
+ 299,563 A-Aktier
1,091,511.993-89,960,6928,109,882-1,157,78999,228,3630.011
2018Konvertering av aktier-- 974,176 B-Aktier
- 640,211 C2-Aktier
+ 1,614,387 A-Aktier
1,091,511.993-89,661,1298,209,445-1,357,78999,228,3630.011
2018Inlösen av teckningsoptioner+22,821.887+2,074,717 A-Aktier1,091,511.993-88,046,7429,183,621-1,998,00099,228,3630.011
2017Emittering av aktier+17,934.73+1,630,430 A-Aktier1,068,690.106-85,972,0259,183,621-1,998,00097,153,6460.011
2017Konvertering av aktier-- 1,588,052 B-Aktier
+ 1,588,052 A-Aktier
1,050,755.376-84,341,5959,183,621-1,998,00095,523,2160.011
2017Emittering av aktier+88,363.385+8,033,035 A-Aktier1,050,755.376-82,753,54310,771,673-1,998,00095,523,2160.011
2017Emittering av aktier+35,814.471+3,255,861 A-Aktier962,391.991-74,720,50810,771,673-1,998,00087,490,1810.011
2017Emittering av aktier+38,732.397+3,521,127 A-Aktier926,577.52-71,464,64710,771,673-1,998,00084,234,3200.011
2017Emittering av aktier+103,380.189+9,398,199 A-Aktier887,845.123-67,943,52010,771,673-1,998,00080,713,1930.011
2017Inlösen av teckningsoptioner+44+4,000 A-Aktier784,464.934-58,545,32110,771,673-1,998,00071,314,9940.011
2017Konvertering av aktier-- 650,000 C2-Aktier
+ 650,000 A-Aktier
784,420.934-58,541,32110,771,673-1,998,00071,310,994 0.011
2017Konvertering av aktier-- 1,369,122 B-Aktier
+1,369,122 A-Aktier
784,420.934-57,891,32110,771,673-2,648,00071,310,994 0.011
2017Minskning genom inlösen av aktier-20,289.797-1,844,527 C1-Aktier784,420.934-56,522,19912,140,795-2,648,00071,310,9940.011
2016Konvertering av aktier-- 100,000 C2-Aktier
+100,000 A-Aktier
804,710.731-56,522,19912,140,7951,844,5272,648,00073,155,5210.011
2016Emittering av aktier5,326.332+ 484,212 A-Aktier804,710.731-56,422,19912,140,7951,844,5272,748,00073,155,5210.011
2016Konvertering av aktier--596,492 B-Aktier
+596,492 A-Aktier
799,384.399-55,937,98712,140,7951,844,5272,748,00072,671,3090.011
2016Konvertering av aktier--872,107 B-Aktier
+872,107 A-Aktier
799,384.399-55,341,49512,737,2871,844,5272,748,00072,671,3090.011
2016Emittering av aktier+1,886.5+171,500 A-Aktier799,384.399-54,469,38813,609,3941,844,5272,748,00072,671,3090.011
2016Emittering av aktier+36,335.464+3,303,224 A-Aktier797,497.899-54,297,88813,609,3941,844,5272,748,00072,499,8090.011
2016Emittering av aktier+93,968.028+8,542,548 A-Aktier761,162.435-50,994,66413,609,3941,844,5272,748,00069,196,5850.011
2016Emittering av aktier+142,714.88+12,974,080 A-Aktier667,194.407-42,452,11613,609,3941,844,5272,748,00060,654,0370.011
2016Fondemission+174,479.527+ 13,609,393 B-Aktier
+1,844,526 C1-Aktier
+2,747,999 C2-Aktier
524,479.527-29,478,03613,609,3941,844,5272,748,00047,679,9570.011
2016Minskning av aktiekapitalet-239,560.78-350,000-29,478,03611129,478,039Cirka. 0.0119
2016Emittering av aktier+0.06+1 B-Aktier
+1 C1-Aktier
+1 C2-Aktier
589,560.78-29,478,03611129,478,0390.02
2016Minskning av aktiekapitalet-50,000-2,500,000 B-Aktier589,560.72-29,478,036---29,478,0360.02
2016Apportemissions+589,560.72-2,500,000Aktier
+2,500,000 B-Aktier
+29,478,036 A-Aktier
639,560.72-29,478,0362,500,000--31,978,0360.02
2016Aktiesplit-+2,450,000Aktier50,0002,500,000----2,500,0000.02
2016Bolagets bildande50,00050,000 Aktier50,00050,000----50,0001